Z ostatniej chwili: Anna moda na szycie 1/2013

Ta wiadomość zelektryzowała wszystkie krawieckie fora i blogi w Polsce! Od czwartku w sprzedaży dostępny jest nowy magazyn z wykrojami! W końcu pojawiła się alternatywa dla Burdy, dodatkowo wykroje pochodzą z niedostępnego w Polsce Simplicity!!! Jest więc to rarytas, bo wykroje Simplicity sprzedawane są w kopertach (tylko jeden model w danej kopercie) kosztują przeciętnie około 10-11 USD, a w magazynie są różne typy odzieży czyli kilka kopert za 9,90 PLN. Dodatkowo każdy opis wykroju zaopatrzony jest w obrazkową instrukcję, a do tego wykroje zawierają dodatkowe centymetry na szwy! 
W najbliższych dniach (kiedy ten weekend? już się nie mogę doczekać :D) planuje uszyć jeden z modeli prezentowanych w magazynie, nie omieszkam opisać jak mi to wyszło i jakie są moje wrażenia. 
Magazyn do kupienia między innymi w Empiku, Inmedio oraz na stronie wydawnictwa http://bpv.pl/pl/index.

Mała aktualizacja po nabyciu i obejrzeniu gazety od góry do dołu oraz wrzesz i wzdłuż.

Minusy:
- brak informacji jakiej długości są np. spódnice od talii, czy o ile rękaw jest skrócony. Burda podaje te wymiary i dzięki temu można się zorientować ile ewentualną odzież skrócić bądź wydłużyć, tu trzeba wymierzyć samemu wykrój.
- szkoda, że tylko część modeli prezentowanych jest na człowieku, po rysunkach ciężko się zorientować jak ma wyglądać dana odzież po uszyciu.
- rysunki techniczne nie zawierają takich szczegółów jak wyrysowane zaszewki i inne detale.
- brakuje mi osobiście przeglądu modeli w numerze, podobnego do tego jaki oferuje Burda
- arkusz z wykrojami czarno - czerwony, łatwiej odnaleźć wybrany model w arkuszach z Burdy które są w czterech kolorach.

Plusy:
- każda instrukcja zawiera opis oraz obrazek, ale czemu to wszytko jest takie małe? ciężko się miejscami zorientować co przedstawia dany rysunek, chyba będę korzystać z lupy ;)
- bardzo dużym plusem jest to, że wszystkie wykroje zawierają naddatki na szwy o szerokości 1,5 cm oraz naddatki na podłożenia.


Zdjęcia pochodzą ze strony http://bpv.pl/pl/index

Komentarze

 1. Też chcę ją mieć, opisy wyglądają świetnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja idę dzisiaj zapolować na nią w empiku :)

   Usuń
 2. Mam już - jak dla mnie, totalnego samouka, bardzo fajna. Jednak wykroje mogłyby mieć ciut większą rozmiarówkę ( ja jestem z tych średnich no i trzeba się biedzić z powiększaniem :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz bardzo gorąco dziękuję :)

Popularne posty